06026550028
Головна
Блог
Управління складом готової продукції

Управління складом готової продукції

Управління складом готової продукції

Управління складом готової продукції є налагодженою системою управління товарно-матеріальними цінностями для підприємства і включає у собі:

  • управління товарними запасами у розрізі SKU, партій товарів та термінів придатності
  • маршрутизацію прийому, розміщення, відбору та відвантаження ТМЦ
  • білінг співробітників складу у реальному часі
  • аналіз продуктивності складу, його завантаженості та ефективності експлуатації
  • мінімізацію помилок за рахунок розвитку операційних процесів та впровадження нових технологій

Для реалізації автоматизації складу використовують WMS-системи.

Особливості автоматизації управління складом готової продукції

На складі готової продукції пріоритетною є швидкість товарообігу та відсутність пересортиці, оскільки товари на етапі прийому вже готові до подальшої реалізації. В рамках цих умов доцільно використовувати класи оборотності товару та проводити АВС-аналіз, а його результати допоможуть в ефективному зонуванні та розміщенні: ближче до зони консолідації для подальшого відвантаження мають бути розташовані найбільш популярні товари. Все це економить час та ресурси. Такий спосіб вимагає чіткої організації складських робіт, і управління ними пов’язане з певними складнощами, які під силу вирішити WMS-системі.

Актуальність автоматизації складу і навіщо вона потрібна?

Автоматизований склад готової продукції дозволяє ефективно реалізувати складські операції, мінімізувати збитки та підвищити товарообіг за рахунок налаштованих етапів операцій та розподілу ролей між співробітниками складу.

Порядок ведення обліку продукції, зменшення операційного часу, технічний та інформаційний розвиток логістичних процесів, гнучкість при зміні умов діяльності дозволяє:

  • змінити правила виконання операційних завдань
  • збільшити швидкість обробки товарних потоків
  • підвищити пропускну операційну спроможність складу
  • ефективно використовувати складське приміщення
  • аналізувати залишки продукції на місцях зберігання
  • зменшити ризики, пов’язані із людським фактором
  • аналізувати продуктивність роботи складу загалом

Проблеми, з якими зіштовхується склад без автоматизації

При ігноруванні автоматизації управління складом готової продукції складські операції виконуються не комплексно, з великими витратами часу, ресурсів та неефективним використанням складського простору, і, як наслідок, втратою прибутку. Проблеми цілком очевидні та обґрунтовані, оскільки все насамперед залежить від співробітників складу та їхньої відповідальності, а саме:

  • залежність від конкретних працівників
  • втрата часу під час обробки замовлень
  • пересортиця номенклатури та партій продукції
  • відсутність контролю розміщення та збору за місцями зберігання
  • збитки через закінчення термінів придатності продукції
  • відсутність контролю над персоналом складу

Обладнання для складського обліку

Щоб автоматизувати складський облік, необхідно розгорнути ПЗ на власному або хмарному сервері, підготувати обладнання та організувати корпоративну мережу для безперебійної роботи з WMS-системою та всередині складу. Для операційної реалізації процесів слід ввести в експлуатацію термінали збору даних; їх кількість буде зумовлена кількістю залучених до робіт співробітників складу готової продукції. Залежно від кількості та видів операцій склад необхідно буде забезпечити принтерами для друку етикеток вантажівок, місць зберігання та етикеток номенклатури.

Переваги впровадження системи автоматизації роботи складу

До переваг впровадження системи автоматизації роботи складу готової продукції можна віднести:

  • організовану систему логістичних процесів
  • точність ведення складського обліку
  • мінімізацію помилок у процесі виконання робіт
  • проведення інвентаризацій без зупинки операційної діяльності
  • білінг співробітників складу
  • моніторинг ефективності роботи складу в онлайн-режимі
  • ефективне використання складських приміщень
  • зменшення трудовитрат
  • контроль термінів придатності партій та серійних номерів продукції

Проблеми впровадження WMS

Перешкоджати впровадженню WMS-системи може низка передбачуваних та непередбачених складнощів. Наприклад, неприйняття змін співробітниками, оскільки співробітники можуть бути морально до цього не готові. Перешкоджати повноцінній автоматизації складу готової продукції може неправильно розрахований бюджет. Непередбачені доопрацювання, про які не йшлося навіть після повного дослідження складу. Невиконання вимог однієї зі сторін (не закуплено ТСД та принтери друку етикеток, не налаштовано мережу Wi-Fi, не підготовлено до терміну впровадження обмін між системами, не підготовлено топологію тощо). Неузгодження робіт та очікуваного результату зі спонсором проєкту. Політичне, економічне чи епідеміологічне становище країни та у світі.

Для яких компаній автоматизація актуальна?

Автоматизація складських процесів є актуальною для будь-якого бізнесу, який займається виробництвом або продажем товарів. Наприклад, виробничий склад готової продукції, розподільчі центри, регіональні склади, склади торгових майданчиків, інтернет-майданчики, магазини та аптеки тощо. Впровадження автоматизованої системи управління складом добре позначиться на показниках будь-якого підприємства – це дозволить збільшити оборот продукції, зробить ефективнішим контроль за всіма операціями і допоможе впоратися зі зростанням товарообігу у процесі розвитку.

Вибір підходящого програмного забезпечення для складу і його впровадження

При виборі системи управління складом готової продукції важливо вивчити ринок, познайомитись із представниками компаній, які пропонують рішення автоматизації складу, ознайомитись з кейсами реалізованих проєктів.

Бажано провести дослідження та проаналізувати особливості процесів складу, визначити слабкі місця та цілі впровадження. Особливо актуальними будуть конфігуровані та адаптовані системи складського обліку, які максимально гнучкі та легко допрацьовуються під потребу замовника проєкту.

Потім необхідно оцінити вартість програмного забезпечення, кількість робіт на впровадження, узгодити можливі доопрацювання.

Після затвердження сторонами впровадження для вас підготують

План-графік, в якому будуть описані етапи та терміни робіт, також будуть вказані технічні вимоги для успішної реалізації проєкту. Попередньо будуть проведені тести та після підтвердження коректної роботи всіх операцій командою тестувальників проєкт буде переданий до впровадження.

Хмарна система обліку

Хмарна система обліку, а саме SaaS модель використання WMS-системи передбачає використання ПЗ на сервері компанії, що пропонує рішення автоматизації складу готової продукції. Головним пріоритетом такої взаємодії є відсутність низки вимог до замовника, і це позбавляє клієнта ризиків, пов’язаних з ланцюжком технічних завдань.

Ядро ПЗ у такому разі буде розташоване на сервері постачальника, оплата за використання зазвичай помісячна і значно нижча, ніж придбання власного ПЗ. Крім того, до вартості майже завжди входить і техпідтримка, що дуже зручно в даний час.

Бажаєте дізнатись більше про систему управління складом ABM WMS?

Зверніться до наших експертів!

Схожі за темою

    Криза як стимул для оптимізації бізнесу: досвід українських ритейлерів в умовах війни
    Криза як стимул для оптимізації бізнесу: досвід українських ритейлерів в умовах війни

    Останні роки були справжнім викликом на витривалість для роздрібної індустрії. Як українські ритейлери знайшли секрет стійкості в умовах повномасштабної війни? Відповідь – далі у нашій статті. Такий попит на автоматизацію в кризовий період зовсім не дивний. Адже прості розрахунки показують, що сучасні рішення з оптимізації роздрібних процесів, наприклад, такі як АВМ Inventory та АВМ Shelf […]

    Мерчандайзинг, Товарні запаси

    Читати 10 хвилин

    Ефективність системи управління виробництвом
    Ефективність системи управління виробництвом

    Що означає ефективне управління виробництвом Сучасне виробниче підприємство, як об’єкт управління, є складною багатофакторною системою. Завдання управління промисловим підприємством – цілеспрямований вплив на параметри об’єкта і процесів, що відбуваються за його участю, для досягнення певних цілей. Оцінка управління як ефективного, як правило, можлива за умови, що виробнича компанія досягає поставлених цілей із показниками, значення яких […]

    Запаси на виробництві

    Читати 10 хвилин

    Планування виробничих запасів в залежності від попиту
    Планування виробничих запасів в залежності від попиту

    Содержание статьи: проблеми при плануванні виробничих запасів планування виробничих запасів з DDMRP виробниче планування в Intuiflow якорганізовано планування виробничих запасів які результати дає планування виробничих запасів

    Запаси на виробництві

    Читати 8 хвилин

Чем полезен семинар по управлению запасами
Дякуємо за звернення.

Ми цінуємо, що ви зацікавились саме нашими продуктами. Один з наших співробітників зв'яжеться з вами найближчим часом. Гарного дня!