09042983418
Головна
Блог
Впровадження TMS системи. Який шлях обрати?

Впровадження TMS системи. Який шлях обрати?

Впровадження TMS системи. Який шлях обрати?

Впровадження TMS систем у більшості випадків супроводжується великим червоним написом – «безкоштовне тестування». Що ж це? Лояльність по відношенню до замовника, невпевненість у власному рішенні або пастка для спраглих заощадити?

Не побачивши можливості безкоштовного тесту або демо-версії, замовники підозрюють, що постачальник рішення щось від них приховує. Пропонуємо розглянути це питання з позиції замовника і постачальника.

Впровадження TMS: погляд клієнта

Спочатку подивимося на питання з боку клієнта. Шукати автоматизоване рішення компанію-замовника змушує завдання оптимізації бізнесу. Для когось впровадження TMS системи необхідне для економії витрат, для інших – для розвитку бізнесу, збільшення частки ринку і клієнтської бази, підвищення клієнтського сервісу. При цьому клієнт прагне не нашкодити собі і ретельно перестраховується від можливих ризиків, оскільки будь-яке нововведення – це певні ризики. Опір лінійного персоналу, можливі труднощі в процесі впровадження, ймовірність того, що нововведення не розв’яже проблеми, а отже, інвестиції не окупляться і рішення не принесе очікуваного ефекту, зокрема матеріального – економії або прибутку. Через призму таких ризиків, цілком зрозумілим є бажання клієнта спробувати програмне рішення в тестовому режимі і переконатися, що його придбання виправдане.

Замовник може зупинити свій вибір на стаціонарному рішенні або хмарному. У першому – компанія набуває систему у власність, при цьому несе значні капітальні витрати, у другому – використовує систему, як сервіс і несе операційні витрати.

Впровадження TMS: погляд постачальника

Постачальники послуг, залежно від моделі надання системи (продаж у володіння або надання в оренду) мотивовані на різний результат.

Компанія-розробник, що пропонує систему у власність, зацікавлена насамперед у продажу рішення. Інструментами досягнення мети слугують:

  • переконливі презентації та буклети;
  • обіцянки відчутних результатів;
  • приклади успішно реалізованих проєктів;
  • і, як остаточний аргумент – пропозиція провести симуляцію, тестування або надати демо-версію, яка покаже працездатність системи.

Замовникам зазвичай такий підхід подобається. Компанія надає необхідні дані для тестування, використовує демо-версію і зрештою купує продукт, витративши чималі гроші. Після настають будні та використання системи в промисловій експлуатації. І… щось іде не так: результатів, досягнутих на етапі тестування, не вдається повторити, раптові баги системи усунути не виходить, а до служби підтримки додзвонитися важко або її просто не існує. Як результат, додаткові витрати на доопрацювання функціоналу, залучення нових розробників або навантаження на свій ІТ-департамент, претензії до ініціатора проєкту і невдоволення власника бізнесу, а іноді й повернення на старі рейки.

Виходить, куплена «сокира» виявилася тупою або затупилася згодом, а дров усе ще не вистачає для того, щоб зберегти свої позиції на ринку. Безкоштовне тестування залишилося лише яскравим написом у гарній презентації.

Продукт, як сервіс (SaaS)

Компанія-розробник, що надає свій продукт, як сервіс (SaaS). Запорукою успішного існування і розвитку такої моделі є задоволеність клієнта одержуваними результатами від використання системи. Поки Замовник отримує ефекти, він готовий платити за сервіс. Такі рішення обов’язково містять у собі послуги підтримки, гнучкий підхід до дослідження бізнес-процесів і надання тільки корисних рекомендацій. За такого підходу, метою постачальника є не одноразовий продаж, а постійне вдосконалення системи та якості обслуговування. Вендор розуміє, що «сокиру» замовник вже має, тому налаштовує своє рішення таким чином, щоб зробити її максимально гострою, і цей процес є безперервним упродовж усієї співпраці.

На етапі впровадження SaaS рішення використовується кардинально інший підхід. Тестування або симуляція є недоцільними, оскільки не дають змоги в стислі терміни детально вивчити структуру бізнес-процесів замовника і належним чином налаштувати рішення на виконання поточних завдань. Розумним і взаємовигідним рішенням для двох сторін є поетапне впровадження рішення з поступовим масштабуванням на всю структуру замовника. За мінімальних інвестицій клієнт може оцінити працездатність системи, рівень сервісу та консалтингу і навіть припинити проєкт, якщо не побачить очікуваного ефекту.

Висновки

Який би варіант використання системи компанія не обрала, ризики будуть завжди. Тому менеджмент проєктів ніхто не скасовував: грамотне управління проєктом, мотивація команди, досвідчені впроваджувачі, якісний супровід і трохи терпіння забезпечать успіх проєкту. І тільки замовнику вирішувати, що вигідніше: купувати нову «сокиру» або заточити свою. Успіхів вам!

Автоматизуйте транспортну логістику разом з ABM Rinkai TMS

Створіть свій маршрут у 2 кліки!

Схожі за темою

    Криза як стимул для оптимізації бізнесу: досвід українських ритейлерів в умовах війни
    Криза як стимул для оптимізації бізнесу: досвід українських ритейлерів в умовах війни

    Останні роки були справжнім викликом на витривалість для роздрібної індустрії. Як українські ритейлери знайшли секрет стійкості в умовах повномасштабної війни? Відповідь – далі у нашій статті. Такий попит на автоматизацію в кризовий період зовсім не дивний. Адже прості розрахунки показують, що сучасні рішення з оптимізації роздрібних процесів, наприклад, такі як АВМ Inventory та АВМ Shelf […]

    Мерчандайзинг, Товарні запаси

    Читати 10 хвилин

    Ефективність системи управління виробництвом
    Ефективність системи управління виробництвом

    Що означає ефективне управління виробництвом Сучасне виробниче підприємство, як об’єкт управління, є складною багатофакторною системою. Завдання управління промисловим підприємством – цілеспрямований вплив на параметри об’єкта і процесів, що відбуваються за його участю, для досягнення певних цілей. Оцінка управління як ефективного, як правило, можлива за умови, що виробнича компанія досягає поставлених цілей із показниками, значення яких […]

    Запаси на виробництві

    Читати 10 хвилин

    Планування виробничих запасів в залежності від попиту
    Планування виробничих запасів в залежності від попиту

    Содержание статьи: проблеми при плануванні виробничих запасів планування виробничих запасів з DDMRP виробниче планування в Intuiflow якорганізовано планування виробничих запасів які результати дає планування виробничих запасів

    Запаси на виробництві

    Читати 8 хвилин

Чем полезен семинар по управлению запасами
Дякуємо за звернення.

Ми цінуємо, що ви зацікавились саме нашими продуктами. Один з наших співробітників зв'яжеться з вами найближчим часом. Гарного дня!