08374183771
Головна
Блог
10 головних можливостей IBM Planning Analytics (Cognos TM1)

10 головних можливостей IBM Planning Analytics (Cognos TM1)

10 головних можливостей IBM Planning Analytics (Cognos TM1)

Кожна достатньо амбіційна компанія рано чи пізно доростає до того, що вже просто не може вести управлінський облік «на папері». Власників та топменеджмент вже не задовольняє інтуїтивне розуміння процесів, вони хочуть мати можливість детально планувати та аналізувати результати діяльності. Але програми бухгалтерського обліку не мають достатньої аналітичності, функціональні продукти не містять потрібної фінансової інформації, Excel просто не справляється в плані оперативності та захищеності від помилок. На обрії постає потреба у спеціалізованому програмному забезпеченні.

Наша компанія має більш ніж 20-річний досвід у розробці та впровадженні систем в тому числі для бюджетування, управлінського обліку та аналізу діяльності на підприємствах різних сфер і напрямків бізнесу. Багато років ми пропонували нашим клієнтам рішення на основі 1С, але часи змінюються, і ми почали шукати інші варіанти. Тому з висоти нашої експертності та досвіду, ми можемо впевнено сказати, що IBM Planning Analytics (Cognos TM1) — кращий продукт з оглянутих нами у своїй категорії. Що ж робить його таким цікавим, що ми із захопленням пропонуємо IBM Planning Analytics нашим клієнтам?

1. Гнучкість системи

Мабуть, перше питання, що цікавить кожного — чи можна пристосувати програмний продукт під специфічні потреби бізнесу. Ми працюємо з різними компаніями і впевнилися, що кожна з них в чомусь унікальна. Навіть в межах однієї сфери діяльності є свої нюанси, свої способи поєднати різні елементи в єдиний робочий організм. Крім того, з часом це все може змінюватись: відкриваються нові напрямки, змінюється структура управління, з’являється потреба в нових аналітиках та навіть звітах тощо.

IBM Planning Analytics надає широкі можливості для реалізації моделей аналізу, бюджетування та прогнозування будь-якої складності. Для побудови моделей використовуються куби, виміри, ієрархії, атрибути, процеси і безпека. В системі наявні вбудовані математичні, статистичні, фінансові, текстові та інші функції. Кожен показник може бути запланований з урахуванням безлічі кількісних і вартісних характеристик. При цьому IBM Planning Analytics дає змогу створювати звіти будь-якого рівня складності. А налаштування безпеки дозволяють встановити окремі права доступу користувачам буквально до кожної комірки з даними.

Аналітики можуть будувати моделі, які інтегрують фактично будь-який бізнес-драйвер у плани, бюджети та прогнози. Моделі можуть відображати структуру компанії, бізнес-правила та взаємовідносини, а потім переглядатися в міру зміни цих структур, правил та взаємовідносин.

Все це робить IBM Planning Analytics (в колишньому Cognos) ідеальним продуктом для використання компаніями з будь-якою кількістю різноманітних напрямків бізнесу і складністю зв’язків між ними.

2. Зручна бізнес-аналітика в IBM Planning Analytics

Для кращого розуміння процесів в компанії важливо не тільки бачити фінальні показники, але й мати можливість провалитися до найменших елементів для детального аналізу. Розбиваючи дані на зрізи, компанії досліджують та аналізують інформацію з різних точок зору, що дозволяє їм виявляти закономірності, тенденції та взаємозв’язки, які можуть бути неочевидними, якщо розглядати дані в цілому. Модуль бізнес-аналітики — ще одна з переваг IBM Planning Analytics. Побудований на потужному обчислювальному механізмі на сервері TM1, система здатна виконувати інтелектуальний аналіз великих наборів даних, як історичних, так і прогнозних. Багатовимірні запити на основі виразів (MDX) дозволяють здійснювати аналіз по будь-яким групам, елементам вимірів чи їх атрибутам. Налаштування прав доступу на основі ролей користувачів дає змогу відображати тільки авторизовані комірки та поля даних.

Крім того, для візуалізації даних IBM Planning Analytics пропонує широкий спектр графіків, включаючи діаграми, карти, зображення та фігури, а також можливість включення тексту та відео.

Вбудовані інструменти аналітики та зручний інтерфейс дозволяють користувачам будь-якого рівня налаштовувати власні графіки та звіти, без необхідності експортувати дані в інші програмні продукти.

(Бізнес-аналітика IBM Planning Analytics)

3. Швидка робота IBM Planning Analytics (Cognos TM1) при великій ємності бази

Одним із важливих критеріїв вибору для нас і наших клієнтів є потужність програмного продукту та здатність виконувати розрахунки максимально швидко. З точки зору користувачів будь-якої ланки управління, можливість переглядати дані в режимі реального часу означає можливість приймати максимально ефективні для бізнесу рішення максимально швидко.

IBM Planning Analytics розроблено спеціально для вирішення складних завдань бізнес-моделювання, пов’язаних з бюджетуванням, прогнозуванням та фінансовою звітністю. Сервер TM1 використовує ті ж концепції клітинок, що й електронні таблиці, але може підтримувати співпрацю між тисячами користувачів, використовуючи терабайти даних і складне моделювання.

Сервер TM1, який виступає в ролі двигуна для аналітики, має багато переваг над традиційними джерелами даних. У ядрі системи IBM Planning Analytics (Cognos TM1) закладена технологія, що дає змогу працювати з даними в оперативній пам’яті сервера (in-memory database). TM1 використовує дуже ефективний запатентований алгоритм стискання даних, щоб вмістити великі набори даних у дуже малий обсяг оперативної пам’яті. Крім того, TM1 швидко обчислює тільки внесені зміни, а не перераховує всю модель даних кожного разу, коли змінюється значення. Наявність функціональності in-memory database, а також функціональності багатопотокового опрацювання запитів дають змогу IBM Planning Analytics швидко завантажувати дані, виконувати складні розрахунки й аналізувати великі обсяги даних.

В результаті будь-який користувач вносить зміни й всі миттєво бачать результат.

4. Робота з усіх пристроїв

Реальність сучасного життя така, що топменеджмент та ключові спеціалісти компанії, що приймають рішення щодо управління корпоративними фінансами, не сидять цілими днями в офісі, а мусять працювати на виробничих ділянках, в дорозі, у відрядженні тощо. Наші клієнти часто цікавляться можливістю вносити бюджети та отримувати аналітичні звіти у таких умовах.

IBM Planning Analytics надає користувачам вибір середовища, в якому їм зручно і звично працювати. Є можливість працювати через єдиний Web-портал системи. Він містить інструменти для візуалізації показників в online режимі, що дозволяє легко працювати зі смартфонів, планшетів, iPad та ноутбуків. Користувачі з мобільних пристроїв мають змогу переглядати опубліковані звіти та діаграми, вводити дані, надсилати їх на затвердження, узгоджувати та відстежувати статус бюджетів тощо. Таким чином, навіть за межами офісу ключові працівники мають доступ до всіх необхідних даних.

(Візуалізація даних та інтерактивний аналіз з IBM Planning Analytics)

Для фінансових та інших спеціалістів крім того є можливість підключитися до сервера через звичний Microsoft Excel. Надбудова Planning Analytics для Microsoft Excel дає змогу виконувати введення даних через інтерфейс Microsoft Excel, а також працювати з вихідними формами звітів, планів і бюджетів у форматі Excel. Підтримка стандартних вбудованих функцій Microsoft Excel та додаткові функції IBM Planning Analytics для Excel надають додаткові переваги для вирішення щоденних завдань користувачів. При цьому система повністю усуває недоліки Excel під час роботи з моделями планування. Усі математичні розрахунки, зв’язки між бюджетами та безпосередньо дані зберігаються централізовано на сервері TM1.

5. Регламент планування

Окремий біль для фінансових підрозділів — координація роботи учасників бюджетного процесу, складання бюджетів на підставі інших бюджетів, консолідація всієї наданої інформації у єдиний бюджет, порядок погодження бюджетів та контроль за погодженими версіями.

IBM Planning Analytics дозволяє створювати керований процес планування, який є прозорим, легким для навігації та виконання. Підтримка ієрархічної та матричної структури узгодження дає змогу сформувати складні регламенти узгодження планів і бюджетів, з різними етапами й з різними кроками в межах кожного етапу. Після створення плану відповідальні за процес бюджетування можуть запрошувати учасників, окреслювати вимоги до подачі даних та призначати терміни виконання. Інструментарій контролю та записи зміни статусів узгодження дають змогу в оперативному режимі контролювати хід процесу планування. В результаті в системі формується єдина для всіх погоджена версія бюджету.

6. Аналіз «що, якщо?»

Ключова задача бюджетування на підприємстві — створити для всіх працівників спільну модель майбутнього. Але ж ми всі розуміємо, що варіантів майбутнього більше одного. І при розгляді бюджету часто задають питання: а що буде з розрахованим бюджетом, якщо інакше змінюватимуться курс валюти, інфляція, або інші важливі зовнішні чи внутрішні фактори.

Вбудований інструментарій IBM Planning Analytics для аналізу «що, якщо?» дає змогу в режимі реального часу швидко сформувати необмежену кількість версій планів і бюджетів, і потім зіставити ці версії між собою. Зміна даних у режимі онлайн дозволяє виконати одночасний перерахунок усієї розрахункової моделі версії, аж до фінальних вихідних форм. А всі показники, які змінюються в результаті внесення даних, виділяються кольором.

Також під час підготовки планів і бюджетів користувачі можуть аналізувати показники в індивідуальному режимі, до внесення їх у загальний план, створюючи особисті версії бюджетів. В загальний план при цьому можна перенести ту версію, що найбільше відповідатиме задачам компанії.

(Багатосценарне планування)

7. Прогнозування на основі штучного інтелекту

Додатковим плюсом IBM Planning Analytics стала можливість використання ШІ. Зі збільшенням обсягів даних компаніям стає майже неможливо швидко і точно обробляти їх та виявляти приховані тенденції, закономірності та бізнес-драйвери. Бізнеси, котрі можуть використовувати ШІ для аналізу та оптимізації своїх процесів, отримують конкурентні переваги на ринку.

Алгоритми прогнозування в IBM Planning Analytics виявляють і моделюють сезонність, тенденції та залежність даних від часу. Прогнозування використовує історичні дані часових рядів для створення прогнозних даних. Ключовим моментом у цьому прогнозуванні на основі ШІ є пошук найкращого прогнозу на майбутнє шляхом вибору з кількох методів прогнозування. Ще одна ключова перевага прогнозування на основі штучного інтелекту полягає в тому, що в рішення можна завантажити стільки бізнес-метрик і ключових показників ефективності, скільки ви маєте у своєму розпорядженні. Машинне навчання здатне постійно знаходити закономірності та кореляції у великих обсягах даних, які в іншому випадку важко знайти людині.

Прогнозування на основі штучного інтелекту є не тільки більш точним, але й повністю автономним, що дозволяє безперервно переналаштовувати прогнози.

8. Надзвичайно потужний модуль інтеграції з іншими системами

Одна з критичних потреб для наших клієнтів — це можливість автоматично завантажувати в систему фактичні дані та вивантажувати бюджети для налаштування бюджетних контролів в інших системах. Для цього в IBM Planning Analytics існує турбоінтегратор: набір універсальних конекторів для роботи із зовнішніми програмними продуктами, які дозволяють легко налаштовувати багатосторонній обмін даними між IBM Analytics та іншими системами. IBM Planning Analytics підтримує інтеграцію практично з будь-якими джерелами даних: обліковими системами, ERP, CRM, MDM (MDS), S&OP, EPM, файлами Microsoft Excel, DWH (сховищами даних).

При завантаженні за допомогою вбудованих процесів можна також виконувати первинну обробку даних: меппінг, рекласифікацію, розподіли тощо відповідно до налаштованої моделі. Завантажені дані одразу відображаються в усіх звітах.

(Інтеграція IBM Planning Analytics)

9. Моделювання без програмування

При виборі програмного продукту для нас було важливо, що для налаштування моделі в IBM Planning Analytics не потрібен програміст. Всі розрахунки можна виконати формулами, що не складніше екселівських. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і функція перетягування дозволяють легко створювати й змінювати куби, виміри, ієрархії та розрахунки. Завдяки цьому компанії можуть організувати власний центр компетенцій із користувачів фінансового департаменту, які за потреби зможуть легко трансформувати у програмному продукті фінансову модель бізнесу.

10. Різні варіанти розгортання

Для багатьох наших клієнтів важливо тримати всі фінансові дані на власних серверах. Інші вбачають переваги у користуванні програмними продуктами у спеціалізованих хмарах постачальників. IBM Planning Analytics пропонує можливості розгортання відповідно до індивідуальних потреб компаній — хмарне (SaaS), локальне (на сервері компанії) або гібридне. Версія SaaS може бути хорошим варіантом, якщо потрібне економічно ефективне рішення, просте у використанні та підтримці. Якщо потрібне рішення, яке пропонує більше можливостей для налаштування, інтеграції з іншими додатками та продуктивності, локальна версія може бути кращим варіантом.

Дуже хотілося б написати, що на ринку присутні безліч прекрасних програм для аналізу та планування діяльності компанії. Шкода, але наразі це не так. І чим більша компанія, тим менший у неї вибір. Тому є сенс одразу дивитися вперед і обирати продукт, який не тільки задовольнить нагальні потреби, але й дозволить і далі рости з бажаною швидкістю, гнучко пристосовуючись до мінливих потреб. IBM Planning Analytics (Cognos TM1) — це комплексне рішення для бізнес-аналізу та планування на основі ШІ, яке поєднує в собі свободу, гнучкість і звичність електронних таблиць з потужністю і контролем корпоративної бази даних. За його допомогою компанії будь-якого розміру можуть створювати надійні, точні, комплексні аналітику, плани та прогнози, які сприяють прийняттю кращих управлінських рішень.

Отримайте безкоштовну особисту консультацію і демонстрацію системи. Поставте всі запитання нашим спеціалістам та оберіть найкращу систему бюджетування, планування та управлінського обліку для вашого бізнесу.

Автоматизуйте управління фінансами вашого бізнесу

IBM Planning Analytics дає повний контроль фінансів компанії та докорінно покращує всі бізнес-процеси

Схожі за темою

    Криза як стимул для оптимізації бізнесу: досвід українських ритейлерів в умовах війни
    Криза як стимул для оптимізації бізнесу: досвід українських ритейлерів в умовах війни

    Останні роки були справжнім викликом на витривалість для роздрібної індустрії. Як українські ритейлери знайшли секрет стійкості в умовах повномасштабної війни? Відповідь – далі у нашій статті. Такий попит на автоматизацію в кризовий період зовсім не дивний. Адже прості розрахунки показують, що сучасні рішення з оптимізації роздрібних процесів, наприклад, такі як АВМ Inventory та АВМ Shelf […]

    Мерчандайзинг, Товарні запаси

    Читати 10 хвилин

    Ефективність системи управління виробництвом
    Ефективність системи управління виробництвом

    Що означає ефективне управління виробництвом Сучасне виробниче підприємство, як об’єкт управління, є складною багатофакторною системою. Завдання управління промисловим підприємством – цілеспрямований вплив на параметри об’єкта і процесів, що відбуваються за його участю, для досягнення певних цілей. Оцінка управління як ефективного, як правило, можлива за умови, що виробнича компанія досягає поставлених цілей із показниками, значення яких […]

    Запаси на виробництві

    Читати 10 хвилин

    Планування виробничих запасів в залежності від попиту
    Планування виробничих запасів в залежності від попиту

    Содержание статьи: проблеми при плануванні виробничих запасів планування виробничих запасів з DDMRP виробниче планування в Intuiflow якорганізовано планування виробничих запасів які результати дає планування виробничих запасів

    Запаси на виробництві

    Читати 8 хвилин

Ім'я
Введіть ваше ім'я
Прізвище
Введіть ваше прізвище
Телефон
Введіть повний номер телефону
Email
Введіть правильний email
Посада
Введіть вашу посаду
Назва компанії
Введіть назву компанії
Чем полезен семинар по управлению запасами
Замовити дзвінок
Поспілкуйтесь з нашим експертом вже сьогодні
Ім'я
Введіть ваше ім'я
Телефон
Введіть повний номер телефону
Дякуємо за звернення.

Ми цінуємо, що ви зацікавились саме нашими продуктами. Один з наших співробітників зв'яжеться з вами найближчим часом. Гарного дня!