Головна
Блог
ABC XYZ аналіз асортименту

ABC XYZ аналіз асортименту

У роздрібному магазині продається декілька тисяч товарних найменувань (SKU) активного асортименту. Як же знайти баланс між багатим асортиментом і збитками через невдалі товарны позиціє і скороченням асортименту та позбавленням частини покупців.

ABC XYZ аналіз для управління асортиментом

Для збалансованого управління товарним асортиментом без затоварення складу необхідно аналізувати поточні залишки і продажі, формувати замовлення постачальникам, правильно встановлювати ціни, проводити операції переоцінки, інвентаризації, оприбуткування. Оптимізацію асортименту для збільшення продажів необхідно проводити на підставі аналітичного інструменту – наприклад, за допомогою ABC XYZ-аналізу.

ABC-аналіз

дозволяє провести аналітику продажів товарних груп і категорій, товарних позицій за обсягом продажів (у штуках і грошах), доходу, прибутку, оборотності, товарних запасів за дні, тижні, місяці, рік.

Група А

– SKU-«двигуни» продажів. Ці товари повинні бути завжди в наявності в необхідній кількості. На них варто звернути особливу увагу.

Група B

– товари з середніми продажами. Можливо, слід застосувати маркетингові заходи для поліпшення продажів цієї категорії і наближенню до категорії А.

У групі С

можуть бути статусні або високо-маржинальні товари, що тільки надійшли в продаж та потребують маркетинговій підтримки. Якщо ні, то це товари-кандидати на розпродаж, видалення з асортименту або ротацію.

XYZ аналіз

добре доповнює ABC і дозволяє отримати інформацію про відхилення в продажах за певний період (наприклад, місяць), можна аналізувати попит по кожній товарній позиції.

При суміщенні ABC XYZ аналізу Ви зможете якісно управляти представленим у вашому магазині асортиментом і виявляти ті товари, які забезпечують максимальний прибуток.ABC XYZ аналіз в системі управління магазином ABM Retail

Ви зможете проводити аналітику асортименту магазину за допомогою ABC XYZ аналізу в системі управління магазином ABM Retail

[button type=”link” size=”lg” label=”Детальніше про систему управління ABM Retail” link=”/uk/abm-retail-ua/”]

Автоматизируйте управление запасами в вашей сети

ABM Inventory позволит обеспечить высокий уровень наличия товара и не создать излишки на складе pushpin

Близькі по темі

Чем полезен семинар по управлению запасами
Дякуємо за звернення.

Ми цінуємо, що ви зацікавились саме нашими продуктами. Один з наших співробітників зв'яжеться з вами найближчим часом. Гарного дня!