08691386914
Головна
Блог
Power BI – все, що треба знати для знайомства з системою!

Power BI – все, що треба знати для знайомства з системою!

Power BI – все, що треба знати для знайомства з системою!

В попередній статті «Як працює ВІ-аналітика і чому бізнесу без неї не обійтись» ми ознайомились із системами класу Business intelligence та основними перевагами використання BI-систем. Зараз же поговорімо про один із найбільш популярних продуктів даного направлення Power BI від компанії Microsoft, а саме про його структуру, вартість та функціональні можливості.

Що таке Microsoft Power BI?

Power BI — це бізнес-аналітичний інструмент, розроблений компанією Microsoft, який дозволяє користувачам консолідувати, візуалізувати та аналізувати дані з різних джерел у реальному часі. Дана система заснована на хмарних технологіях, що надає можливості для створення звітів, графіків, інтерактивних панелей та інших інструментів для зручного вивчення та розуміння даних. Power BI може бути використана в різних галузях та для різних завдань, від аналізу фінансових даних до моніторингу ключових показників ефективності бізнесу. Система допомагає керівникам приймати обґрунтовані рішення на основі надійної аналітики.

З яких компонентів складається Power BI?

Для розробки та користування звітами Power BI вам знадобляться наступні компоненти системи, кожна з яких має своє особливе призначення.

  • Power BI Desktop

    для створення моделей даних та розробки звітів — панелі керування (Dashboard). Цей компонент безплатний, легко завантажується та встановлюється на локальний комп’ютер розробника.

  • Онлайн-сервіс Power BI

    (SaaS – програмне забезпечення як послуга) для публікації звітів. У хмарі ви зможете ділитися звітами з користувачами, створювати робочі дошки та багато іншого. Користувачі звітів працюють зі звітністю та аналізують її переважно через хмару.

  • Мобільні програми Power BI Mobile

    для перегляду звітів на мобільних пристроях та планшетах під керуванням Windows, iOS та Android. Звантажити такий застосунок можна прямо з PlayMarket.ості.

Складові Microsoft Power BI

Складові Microsoft Power BI

Яка архітектура системи Power BI та порядок роботи?

Робота з системою для розробника починається з Power BI Desktop, а саме із встановлення джерел даних та безпосередньо підключення до них. У Power BI існує величезна кількість вбудованих конекторів, які дозволяють під’єднатися майже до будь-якої сторонньої системи.

Інтеграція Power BI з іншими системами

Інтеграція Power BI з іншими системами

На наступному етапі всі дані з усіх джерел завантажуються в редактор PowerQuery, який має потужний ETL процес. Тут трансформуються сирі дані. Наклавши певні умови автоматично відбувається рекласифікація аналітик, розподіл фактичних даних по відповідним правилам розподілу, консолідація таблиць та інші технічні процедури.

Наступний крок — це розробка звітів. Налаштовуються показники, міри, графіки та діаграми. Для цього в Desktop величезний арсенал різноманітних інтуїтивно зрозумілих інструментів.

Інтерфейс розробника при створенні дашборду.

Інтерфейс розробника при створенні дашборду.

Після того, як звіт побудований, він публікується в хмару, де користувачі у яких є відповідний доступ можуть аналізувати дані, коментувати та ділитися інсайдами зі своїми колегами.

Загально архітектуру роботи з Power BI можна представити наступним чином:

Архітектура Microsoft Power BI

Архітектура Microsoft Power BI

Які знання потрібні, щоб працювати з Power BI?

Оволодіти основам роботи з системою доволі просто, оскільки Power BI можна віднести до інтуїтивно зрозумілих систем. Але якщо ви хочете оволодіти продуктом на рівні розробника, то вам знадобляться просунуті знання у наступних напрямках.

  • Розуміння даних.

    Здатність аналізувати та розуміти дані, з якими ви працюєте, визначати ключові показники, метрики та тренди; DAX (Data Analysis Expressions).

  • DAX — це основна мова розробки моделі.

    Розуміння мови DAX допоможе вам створювати розрахунки та формули для аналізу даних;

  • Excel.

    Power BI використовує схожий інтерфейс і логіку, що й Microsoft Excel. Розуміння Excel допоможе вам швидше освоїти Power BI;

  • SQL-запити

    . Основні навички в роботі з SQL допоможуть вам отримувати дані з різних джерел баз даних;

  • Знання Power BI.

    Варто орієнтуватись у структурі системи.Зокрема Power BI Desktop та Power BI Service, включаючи створення звітів, взаємодію з джерелами даних, створення візуалізацій та розгортання звітів.

Яка вартість Power BI та які види ліцензій існують?

Ліцензування Power BI доволі гнучке, є певна кількість ліцензій, які призначені для розв’язання окремих задач, тому розглянемо найбільш популярні серед них.

  • Power BI Free

    — це безплатна ліцензія. Вона дає можливість користувачу повноцінно працювати з системою, створювати звіти та візуалізувати їх. Користувач зможе налаштувати оновлення своїх звітів, але не може поділитися звітом із колегою.

  • Power BI Pro

    — це платна ліцензія, призначена для користувачів, які потребують можливостей спільної роботи та публікації даних в хмарі. З Power BI Pro можна створювати спільні робочі простори (workspaces) та надавати доступ іншим користувачам для перегляду та редагування звітів. Вартість Power BI Pro на момент написання даної статті становить $10 на одного користувача в місяць. Також дана ліцензія дозволяє автоматично оновлювати дані в дашбордах до 8 разів на день, має обмеження на розмір моделі до 1 Гб на користувача.

  • Power BI Premium per user

    — даний вид ліцензії схожий функціональними можливостями з Power BI Pro, але і має певні розширення в частині розміру моделі — до 100 Гб, кількість оновлень збільшується до 48 разів на добу. Це основні відмінності, але й не всі. Вартість такої ліцензії на одного користувача складає $20 в місяць.

  • Power BI Premium

    — ліцензія Power BI Premium від Microsoft пропонує розширені можливості порівняно з базовим рівнем Power BI Pro. Вона забезпечує вищу продуктивність, швидше завантаження та обробку даних. Версія Premium дозволяє спільний доступ для користувачів без ліцензії, надає підтримку впровадження Power BI на внутрішньому сервері вашої компанії та розширені можливості звітності та моніторингу. Це рішення більше підходить для великих компаній, які не бажають виносити свої дані в хмару. Вартість ліцензії Premium складає $4 995 в місяць.

Вартість ліцензій Power BI

Вартість ліцензій Power BI

Більш детально ознайомитися з видами ліцензій, їх функціональними можливостями та вартістю можна на офіційному сайті Microsoft.

Основні конкуренти Power BI

  • Google Data Studio
  • Qlik Sense
  • Tableau
  • Amazon QuickSight
  • IBM Cognos
  • Elasticsearch
  • SAS Visual Analytics
  • TIBCO Spotfire
  • MicroStrategy Analytics

Висновок

На сьогоднішній час Power BI є найбільш популярною BI-системою на ринку продуктів Business Intelligence. Дана система має просто величезні можливості для візуалізації та аналізу даних, дозволяючи користувачам створювати зручні та інформативні звіти з будь-якою деталізацією. Її потужність полягає в можливості обробки великих обсягів даних та швидкій генерації звітів. Звернувшись до компанії ABM Cloud ви зможете отримати компетентну консультацію, щодо можливості впровадження Power BI у вашій компанії. А прийнявши рішення реалізувати проєкт з нашою допомогою вже через 2-3 місяці ви зможете отримати всі переваги користування BI-системи.

Бізнес-аналітика з Power BI

Дізнайтеся про можливості системи для вашого бізнесу

Схожі за темою

    Криза як стимул для оптимізації бізнесу: досвід українських ритейлерів в умовах війни
    Криза як стимул для оптимізації бізнесу: досвід українських ритейлерів в умовах війни

    Останні роки були справжнім викликом на витривалість для роздрібної індустрії. Як українські ритейлери знайшли секрет стійкості в умовах повномасштабної війни? Відповідь – далі у нашій статті. Такий попит на автоматизацію в кризовий період зовсім не дивний. Адже прості розрахунки показують, що сучасні рішення з оптимізації роздрібних процесів, наприклад, такі як АВМ Inventory та АВМ Shelf […]

    Мерчандайзинг, Товарні запаси

    Читати 10 хвилин

    Ефективність системи управління виробництвом
    Ефективність системи управління виробництвом

    Що означає ефективне управління виробництвом Сучасне виробниче підприємство, як об’єкт управління, є складною багатофакторною системою. Завдання управління промисловим підприємством – цілеспрямований вплив на параметри об’єкта і процесів, що відбуваються за його участю, для досягнення певних цілей. Оцінка управління як ефективного, як правило, можлива за умови, що виробнича компанія досягає поставлених цілей із показниками, значення яких […]

    Запаси на виробництві

    Читати 10 хвилин

    Планування виробничих запасів в залежності від попиту
    Планування виробничих запасів в залежності від попиту

    Содержание статьи: проблеми при плануванні виробничих запасів планування виробничих запасів з DDMRP виробниче планування в Intuiflow якорганізовано планування виробничих запасів які результати дає планування виробничих запасів

    Запаси на виробництві

    Читати 8 хвилин

Замовити презентацію
Заповніть форму, щоб дізнатися більше про продукти ABM Cloud
Ім'я
Введіть ваше ім'я
Прізвище
Введіть ваше прізвище
Телефон
Введіть повний номер телефону
Email
Введіть правильний email
Посада
Введіть вашу посаду
Назва компанії
Введіть назву компанії
Чем полезен семинар по управлению запасами
Замовити дзвінок
Поспілкуйтесь з нашим експертом вже сьогодні
Ім'я
Введіть ваше ім'я
Телефон
Введіть повний номер телефону
Дякуємо за звернення.

Ми цінуємо, що ви зацікавились саме нашими продуктами. Один з наших співробітників зв'яжеться з вами найближчим часом. Гарного дня!