Головна
Блог
Як успішно впровадити систему оптимізації та автоматизації транспортної логістики?

Як успішно впровадити систему оптимізації та автоматизації транспортної логістики?

Як успішно впровадити систему оптимізації та автоматизації транспортної логістики?

У кожної компанії є вже сформований процес роботи транспортної логістики, і в рамках поточного процесу його учасники на різних рівнях мають свої завдання, проблеми і мотивацію. До питання автоматизації процесу компанії підходять часто, але не всі йдуть далі.

Використання сучасних програмних інструментів необхідне для розвитку, а іноді навіть для виживання компанії. Конкуренти впроваджують нові системи, покращують бізнес-процеси та оптимізують витрати. Зараз на перше місце, з погляду конкуренції, виходить можливість швидкого опрацювання великого обсягу інформації, щоб ухвалювати найефективніші рішення.

Але начебто всі це розуміють, а все одно багато компаній досі не впровадили ті корисні системи, які є на ринку. Або пробували впровадити, але не вийшло, і все залишилося на старих рейках. У чому ж основні причини? Може в тому, що заявлений функціонал систем не відповідав дійсності, або команда постачальника не була професійною, або в компанії занадто специфічні бізнес-процеси?

Насправді здебільшого проблема всередині компанії, у відмінності бачення керівництва і виконавців, у відсутності бажання користувачів переходити до використання системи, або у відсутності мотивації для отримання результату. І виникає ситуація, як у лебедя, рака і щуки, а навіть якщо віз і рушив, то їде він то в ліс, то по дрова. Щоб такого не було, обов’язково потрібне загальне розуміння завдань проєкту і націленості на загальний результат у всієї управлінської вертикалі компанії.

Розглянемо завдання і типові проблеми на різних рівнях компанії, що гальмують впровадження інновацій

Власники

Завдання – розвивати компанію. На нові системи дивляться з погляду “скільки потрібно буде інвестувати, коли буде віддача і чи не викину гроші на вітер”? І якщо чують від співробітників, що для них система не підходить, то іноді не втримуються перед спокусою залишити все як є, адже і так нормально працює. Але, як відомо, відсутність розвитку – це регрес, і несподівано можна виявити свій бізнес перед обличчям банкрутства, тому що він не здатний більше конкурувати з більш динамічними компаніями, а спроби міняти щось у форс-мажорному режимі зазвичай не приносять результату і тільки прискорюють кінець. Щоб цього не сталося, потрібно системно впроваджувати нові інструменти і вдосконалювати процеси, розвивати автоматизацію і випереджати конкурентів.

Топ-менеджери

Завдання – керувати операційною діяльністю компанії, розв’язувати проблеми та питання, що виникають, і заробляти більше грошей для бізнесу. Через постійне завантаження не завжди вистачає часу розбиратися в деталях, і питання делегуються підлеглим. У підлеглих часто виникають неузгодженість між відділами, які переслідують різні цілі, колективна безвідповідальність тощо. І в такій ситуації топ-менеджерам зазвичай доводиться ухвалювати рішення або інтуїтивно, або ґрунтуючись на невірній інформації. У підсумку компанія втрачає динамічність, єдиний напрямок розвитку і підточується зсередини. Що ж потрібно топ-менеджерам, щоб зберігати контроль і високу керованість компанією? Звісно ж автоматизація та отримання єдиної точки правди, що забезпечується консолідацією процесів у рамках систем і можливостями для всебічної аналітики та ухвалення обґрунтованих управлінських рішень.

Керівники відділів і рядові співробітники

Завдання – займатися своєю роботою і в рамках своїх повноважень працювати на благо компанії. Як і все нове, часто автоматизація сприймається в багнети. Але ж саме від виконавців залежить успішність впровадження тієї чи іншої системи. Єдиний спосіб залучення всіх співробітників до єдиного процесу, що працює на благо компанії, це навчання і правильна мотивація співробітників. Мотивація, спрямована на прискорення процесів, оптимізацію витрат і якість виконуваної роботи. Велика зарплата і бонуси залучать у компанію найкращі кадри, а за рахунок оптимізації загальний фонд оплати праці може навіть знизитися. А головне всі мають орієнтуватися на отримання прибутку компанії, тоді зароблять більше всі. І сучасні системи будуть дійсно ефективним інструментом, а не просто чимось нав’язаним згори.

У діалозі з представниками різних рівнів у компанії, ми намагаємося обговорювати саме їхні завдання і проблематику, при цьому доносячи необхідність наскрізної мотивації на результат на всіх рівнях. Особливо команди, що бере участь у впровадженні з боку клієнта.

ABM Cloud насамперед консалтингова компанія, тому ключовим завданням є отримання найбільшого ефекту для клієнта від впровадження систем. Наші системи не продаються, а надаються в оренду (SaaS), як сервіс, що забезпечує економію для клієнта набагато більшу, ніж оплата за використання. Наші експерти надають постійну активну підтримку, як безпосереднім користувачам, так і рекомендації керівництву компанії щодо максимальної оптимізації тих процесів, де застосовуються наші системи.

До виконання проєктів підходимо комплексно, тому що саме під’єднання до системи – це тільки невеликий етап, а основні зусилля спрямовуються на оптимізацію процесів, оцінювання правильності даних, налаштування всіх необхідних параметрів, управління обмеженнями та аналіз ефективності використання системи. Якість даних на вході визначає якість результату на виході, а правильне використання системи як інструменту необхідне для досягнення поставлених цілей.

Під час проєкту не обходиться без заперечень з боку різних співробітників клієнтів. Це нормальний процес, і ми намагаємося зрозуміти причину, показати плюси використання системи для всіх учасників. Часто заперечення можуть бути пов’язані зі страхом, що автоматизація замінить людину, або невдалим попереднім досвідом впровадження. Наш комплексний підхід і рекомендації щодо мотивації всередині команди клієнта прибирають саму причину таких заперечень. Коли компанія зможе економити значну частину витрат, і розподілити цю економію між бонусами своїй команді та прибутком для власників, то виграють усі. І всі будуть націлені на отримання максимальної економії від застосування системи.

Тож озброюйтеся системами, відкладайте вбік ручні розрахунки, і ви зможете гідно боротися на ваших ринках і бути попереду інших. Нові технології зараз перевертають світ і виграє той, хто буде йти з ними в ногу!

Автоматизуйте транспортну логістику разом з ABM Rinkai TMS

Створіть свій маршрут у 2 кліки!

Близькі по темі

Чем полезен семинар по управлению запасами
Дякуємо за звернення.

Ми цінуємо, що ви зацікавились саме нашими продуктами. Один з наших співробітників зв'яжеться з вами найближчим часом. Гарного дня!