Головна
Блог
Програми для роздрібної торгівлі: якими вони повинні бути?

Програми для роздрібної торгівлі: якими вони повинні бути?

[vc_column width=”1/1″]

Який функціонал повинен бути в програмі для роздрібної торгівлі

Програми для роздрібної торгівлі стали на сьогоднішній день важливим інструментом успішного торгового бізнесу. При ефективному використанні ІТ програми дозволяють рітейлерам отримувати значні конкурентні переваги. Зростання вимог торгових компаній і необхідність оперативно обробляти великі обсяги інформації стимулюють появу нових, більш досконалих галузевих програм для роздрібної торгівлі, включаючи хмарні, з розширеними функціональними можливостями.

Сучасні програми для роздрібної торгівлі дозволяють обробляти і аналізувати дані в режимі реального часу, планувати основні показники роботи магазинів (обіг, прибуток, кількість і середній розмір покупки), аналізувати ефективність використання м. кв. торговельної площі, проводити план-фактний аналіз показників.

Також важливо мати можливість вести фінансовий і бухгалтерський облік, взаєморозрахунки з постачальниками.

Необхідно аналізувати структуру покупок і динаміку середнього чеку для підвищення ефективності програм лояльності в магазинах.

Широкі функціональні можливості галузевих програм для роздробу – інструмент для своєчасного прийняття управлінських і стратегічних рішень, ефективного витрачання ресурсів.

Організація обміну даними між офісними програмами та програмами для роздрібної торгівлі

Для комплексної автоматизації роздрібної мережі необхідно організувати процес взаємодії та обміну аналітичними даними між програмним забезпеченням офісу і торговими програмами, які підтримують роботу роздрібної точки і торгово-касового обладнання. Основні дані для обміну з офісу в магазини: асортимент, ціни, спеціальні умови продажу товарів, з магазинів в центральний офіс – дані про продажі.

При централізованому для всієї мережі магазинів управлінні асортиментною політикою, ціноутворенням, маркетинговою політикою, алгоритми інформаційної системи зосереджені в офісній частині. Друга частина інформаційної системи, яка забезпечує роботу торгових точок, допомагає автоматизувати замовлення і приймання товарів, проведення інвентаризацій, а також інші децентралізовані бізнес-процеси.

Ефективно організований обмін даними між програмою для роздрібної торгівлі та офісними інформаційними системами дозволяє знизити операційні витрати як магазинів, так і компанії в цілому.

Програми для роздрібної торгівлі: якими вони повинні бути?

Адаптація бізнес-процесів і програми для роздрібної торгівлі

Всі торгові компанії при впровадженні галузевої ERP програми стикаються зі складним питанням: адаптувати програму під налагоджені існуючі бізнес-процеси або бізнес-процеси змінювати під функціональні можливості програми?

Європейські роздрібні мережі розвивають і удосконалюють інформаційну систему разом з бізнес-процесами. Але перебудова бізнес-процесів може негативно позначитися на ефективності роботи, відповідно зростуть і витрати. Для розвитку, модернізації, дописування програми для роздрібної торгівлі потрібен штат ІТ фахівців, чого не можуть дозволити собі середні і малі роздрібні мережі. Щоб «не винаходити велосипед», бізнес-процеси і технології краще базувати на стандартизованих галузевих програмах для роздробу. З одного боку, це здешевить і прискорить процес впровадження системи, з іншого боку, дозволить мережі використовувати кращий напрацьований експертний досвід і впровадити його в свої процеси.

Управління товарними категоріями, формування оптимального асортименту товарів

Особливість галузевих програм для роздрібної торгівлі – необхідність роботи з великим асортиментом, що швидко оновлюється, і об’єднанням властивостей товару в категорії для виявлення загальних закономірностей, прийняття рішень на рівні управління товарними категоріями.

Ефективність управління товарними категоріями, максимальне задоволення купівельного попиту залежить від того, наскільки якісний в програмі для роздрібних магазинів механізм групування товарів (номенклатурний довідник, товарний класифікатор). Інструменти аналітики рентабельності груп і підгруп товарів, ефективності використання торгових площ, облік рентабельності продажів, облік сезонних коливань попиту, облік еластичності цін, цінова політика конкурентів дозволяють раціонально вибудовувати процес управління і формувати оптимальний асортимент товарів.

вибудовувати процес управління і формувати оптимальний асортимент товарів

Вартість і ефективність програм для роздрібної торгівлі

Функціональні галузеві програми для роздрібних магазинів по вартості впровадження та вартості підтримки вище, ніж стандартні рішення. Але доцільно співставляти вартість і результати, які отримує компанія. Результати та ефекти впровадження програми для роздрібного магазину варто оцінювати з кількох сторін:

  • Якісні поліпшення ведення бізнесу за рахунок прозорості прийняття управлінських рішень, що базуються на отриманих в режимі реального часу аналітичних даних.
  • Економічні ефекти: скорочення операційних витрат, збільшення обігу, додаткові доходи, отримані в результаті ефективного управління асортиментом, запасами, цінами.

Власник магазину, підприємець робить висновки і самостійно вирішує яка з програм для роздрібної торгівлі більше підходять саме для його бізнесу.

Готові проконсультувати і познайомити з програмою для роздрібної торгівлі ABM Retail по телефону +38 (044) 207-39-55 або e-mail sales@abmcloud.com.

Бажаємо успішного бізнесу і ефективного спільного розвитку!

Автоматизируйте управление запасами в вашей сети

ABM Inventory позволит обеспечить высокий уровень наличия товара и не создать излишки на складе pushpin

Близькі по темі

Чем полезен семинар по управлению запасами
Дякуємо за звернення.

Ми цінуємо, що ви зацікавились саме нашими продуктами. Один з наших співробітників зв'яжеться з вами найближчим часом. Гарного дня!