Революційний підхід: Zgapari покращує мерчандайзинг за допомогою ABM Shelf
Zgapari — мережа маркетів формату біля дому у Грузії. Перший супермаркет почав працювати у 2006 році. Зараз компанія відкриває точки чотирьох форматів, залежно від особливостей орендованої торгової площі. На цьому етапі розвитку мережа включає 44 маркети. Середня кількість SKU в одному магазині — 4000. Головні конкурентні переваги: безкомпромісно низькі ціни, великий асортимент та якісне обслуговування.
Чому в Zgapari прагнуть впровадити систему управління мерчандайзингом?
Мережа вирішила імплементувати систему управління мерчандайзингом з метою збільшення кількості змін планограм до чотирьох на рік (зараз показник складає 1-2 на рік).
На цьому етапі у Zgapari відсутній відділ мерчандайзингу. Робочий процес виглядає так: категорійний менеджер опрацьовує категорію в Excel, особисто розставляє товар на полиці та фотографує її. Це фото є еталоном викладки для інших маркетів мережі: їх співробітники мають повторити викладку та надіслати фотозвіти. Проте цей етап не налагоджений: не всі філіали відправляють звіти, й контроль над процесами фактично відсутній.
Інші процеси, які хоче налагодити мережа:
- внесення коректив до планограми згідно зі змінами асортименту, щоб досягти узгодженості рішень у всіх маркетах;
- керування не лише візуальними правилами при формуванні планограм, а й відштовхуватися від показників продажів, домовленостей з постачальниками і т.д.;
- збір даних щодо товарів від постачальників (зокрема, фото та габаритів).
Автоматизація мерчандайзингу від ABM Shelf
Вивчивши ринкові пропозиції, представники мережі Zgapari зупинили вибір на системі управління мерчандайзингом ABM Shelf. Наразі триває підготовка до імплементації та налагодження співробітництва між командами замовника та фахівцями ABM Cloud. На цьому етапі вже сформовано асортиментну матрицю та ініційовано збір даних про товари у постачальників. Це необхідно для подальшої зручності та систематизованості в управлінні планограмами.
Триває перший етап впровадження: автоматичний обмін з обліковою системою, розгортання ftp-сервера, встановлення ABM Shelf тощо. На наступних етапах буде впроваджений блок управління планограмами, а співробітники мережі пройдуть навчання. Після імплементації команда ABM Cloud забезпечить сервісний супровід користувачів, підключить блок аналітичної звітності та налагодить мобільний застосунок. Система управління мерчандайзингом допоможе Zgapari досягнути поставленої мети та налагодити процеси всередині мережі.