Головна
Блог
Обов`язки торгового представника, що до них входить?

Обов`язки торгового представника, що до них входить?

Обов`язки торгового представника, що до них входить?

Для будь-якої компанії торговий представник є важливим і значущим звеном. Вони представляють товари та послуги підприємства, будучи своєрідним обличчям вашого продукту та його просувною силою.

Тому необхідно правильно визначати та структурувати посадові обов’язки торгового представника, стежити за якістю виконуваних ним робіт та грамотно доносити до нього їхню значимість для всього підприємства.

Що входить до обов’язків торгового представника?

В залежності від ведення внутрішньої політики компанії, на її торгових представників можуть покладатися різні обов’язки. Тому функціонал торгового представника може варіюватися від підприємства до підприємства.

Але все ж таки існує певний звід обов’язків, який є загальноприйнятим практично на будь-якому підприємстві:

  • консультування клієнтів про продукти та послуги;
  • взаємодія з клієнтською базою;
  • презентація товарів, послуг, пошук нових клієнтів;
  • надання документальної звітності про виконані роботи.

У компаніях, на те, що входить до обов’язків торгового представника, найчастіше впливає внутрішня політика керівництва. Тому до основних обов’язків можуть входити взаємодія з дебіторськими заборгованостями, безпосередня взаємодія з відділом продажів, збір та аналіз даних про стан ринку та конкурентів.

Обов`язки торгового представника

Вимоги до торгових представників

Торговий агент має для компанії особливе значення. Тому до нього, як і до будь-якого іншого співробітника, заведено висувати низку певних вимог:

  • наявність вищої освіти;
  • вміння комунікувати із зовнішньою аудиторією;
  • навички користування ПК.

Залежно від специфіки діяльності компанії, до переліку основних вимог може входити обов’язкова наявність власного автомобіля та обов’язковий досвід роботи у сфері продаж не менше 1-2 років.

Подібний функціонал торгового представника зумовлений тим, що продажник виступає своєрідним обличчям компанії, від якого багато в чому залежить рівень і якість продажів.

Обов`язки торгового представника - стаття

Зважаючи на відповідальність, покладену на торгового представника, він має виконувати ряд певних функцій:

  • Представницька. Вважається основною роллю в роботі продажника. Фактично, польовий співробітник являє собою всю компанію в цілому. Він веде спілкування від імені компанії і виступає її офіційним представником. Залежно від того, наскільки добре виконуватимуться посадові обов’язки торгового представника, будуватиметься ставлення споживачів до компанії загалом.
  • Комунікативна. Торговий представник вважається транслятором інформації про товар, послуги компанії. Чим швидше і якісніше її буде передано, тим вищими і активнішими будуть продажі.
  • Контролююча. Продажник збирає і передає інформацію про зміну керівництва на роздрібній торговельній точці, стежить за появою нових об’єктів і змінами в купівельних здібностях.

На кожному підприємстві посадові обов’язки торгового представника обов’язково мають бути прописані у спеціальному нормативному документі – “Посадовій інструкції торгового представника”. Інструкцію має складати фахівець, який має уявлення у сфері діловодства на підставі особливостей роботи вашої компанії.

Деякі керівники не завжди можуть правильно та швидко визначити функціонал торгового представника та структурувати його документально. Тому ми пропонуємо вам безкоштовно завантажити та отримати найкращий шаблон посадової інструкції торгового представника просто зараз.

Замовте демонстрацію ABM Digital Distribution!

Давайте разом робити ваш бізнес ще більш прибутковим!

Близькі по темі

Чем полезен семинар по управлению запасами
Дякуємо за звернення.

Ми цінуємо, що ви зацікавились саме нашими продуктами. Один з наших співробітників зв'яжеться з вами найближчим часом. Гарного дня!