Управління асортиментом і збільшення виручки за рахунок автоматизації торгівлі кондитерського магазину
Як вибрати і управляти асортиментом кондитерського магазину, на скільки збільшиться виручка при автоматизації торгівлі кондитерського магазину, як налаштувати легкий і зручний облік товарів і грошей.
Вибір асортименту безпосередньо залежить від місця розташування і платоспроможності потенційних покупців. Відмінною особливістю асортименту кондитерського магазину є штучний (соки, води, цукерки) і ваговий товар (печиво, тістечка, торти). Кондитерські товари – швидко псуються, а значить входять до «групи ризику».
Важливо показувати широкий асортимент і постійно за ним стежити – не допускати щоб товари набридали покупцеві, робити акції і знижки (наприклад, новинки тижня / місяця).
Асортимент кондитерського магазину може становити близько 80 видів шоколадних цукерок, 30 видів карамелі, 30 видів шоколадних цукерок в коробках, 5 видів зефіру-мармеладу, 40 видів печива і шоколаду, східні солодощі, горіхи та сухофрукти.
Для «солодкого» магазину кондитерських товарів яскраво виражена сезонність: влітку – спад продажів, восени і взимку (особливо до свят) – зростання замовлень. Тому в зв’язку з сезонністю рекомендується додати до асортименту газовані напої, морозиво, воду (весна-літо), каву і чай (осінь-зима). Можна також включити в асортименту хлібобулочні вироби – заходячи за хлібом, покупець може купити шоколадку, торт або цукерки.
А до свят можна запропонувати покупцям ексклюзивні товари – наприклад, букети з цукерок.
Також можна відкрити власне виробництво кондитерських виробів та «міні-кафе», однак потрібні додаткові інвестиції.
Націнка на товар зазвичай нараховується виходячи з цін конкурентів (близько 35%), а на швидкопсувні торти і тістечка – 50%.
Замовлення на закупівлі постачальникам робляться приблизно 1 раз на 4 дні, під реалізацію або по передоплаті в залежності від домовленостей.
Для обліку штучного і вагового товару, управління асортиментом і збільшення виручки за рахунок автоматизації торгівлі кондитерського магазину важливо використовувати сучасні методики товарного обліку, щоб уникнути помилок, а інвестиції були мінімальними.