Власне виробництво в магазині
Вважається, що наявність власного виробництва в магазині – ознака цивілізованої роздрібної торгівлі, адже власне виробництво дозволяє відрізнятися від конкурентів, запропонувати свіжу продукцію з урахуванням смаків і вимог покупців.
Як організувати власне виробництво в магазині
Власне виробництво в магазині може бути представлено різними напрямками – очищення, оброблення, упаковка в м’ясних і рибних цехах; холодні та гарячі блюда власної кулінарії; кондитерські та хлібобулочні вироби власної пекарні. Для дотримання високого рівня продукції необхідно дотримуватися високої якості оброблення, випічки, приготування, маркування, фасування, температурного режиму зберігання готової продукції, термінів придатності.
Організовувати власне виробництво в магазині
краще грунтуючись на даних аналітики попиту, провести аналіз потенціалу ринку, а також у тому випадку, якщо існуючий виробник не може розширити асортимент і підвищити якість продукції.
Необхідно дотримуватися єдиних стандартів у всіх магазинах мережі, забезпечувати стабільну якість продуктів власного виробництва, знизити ймовірність відхилень від технології виробництва, щоб у покупців складалося загальне позитивне враження про всю торгівельну мережу.
На прилавках магазину завжди повинна бути свіжа продукція, є загроза залишків, а значить потрібно чітко прораховувати і контролювати обсяг виробництва, виготовляти таку кількість продукції, що буде спожито з достриманням термінів.
Важливим фактором довгострокової рентабельності власного виробництва є якісне обладнання та система кількісного обліку, адже потрібно вести облік інгредієнтів та готової продукції, а запланований вихід продукції може не відповідати фактичному.