Головна
Блог
Управління запасами в HoReCa: впровадження ABM Inventory для підвищення ефективності дистриб’юторської компанії VOVA

Управління запасами в HoReCa: впровадження ABM Inventory для підвищення ефективності дистриб’юторської компанії VOVA

На початку 2022 року стартувало впровадження системи ABM Inventory у торговій компанії VOVA. Незважаючи на початок бойових дій, які дещо затримали реалізацію проєкту, інтеграція успішно продовжилася в другій половині року.

VOVA — українська компанія, яка спеціалізується на постачанні продуктів харчування та Non-food по всій країні для різних закладів: кафе, барів, ресторанів, готелів, супермаркетів. Нині вони обслуговують більше 2000 закладів харчування (ресторани, кафе) та розширили своє обслуговування до доставки замовлень кінцевим споживачам додому.

У дистриб’ютора амбітні та довгострокові плани розвитку. Зараз VOVA впевнено входить у сферу спеціалізованих дистриб’юторів, але стрімко прямує до компаній широкого профілю. Наприклад, у дистриб’ютора вже є кілька унікальних європейських постачальників, яких він має намір активно просувати на роздрібному ринку.

В основі бізнес-моделі компанії лежить B2B портал, який є основним каналом комунікації з клієнтами. Це дає можливість оперативно оформляти замовлення за актуальними цінами на наявні позиції.

З розширенням каналів продажів і постійним зростанням кількості SKU компанія зіштовхнулась з необхідністю автоматизувати процес управління запасами.

“Наше головне завдання – забезпечити всіх клієнтів необхідним обсягом продукції без накопичення надлишкових запасів. Усі “заморожені” кошти в надлишкових запасах та втрачені продажі – це втрачені бізнес-можливості та дохід. А з точки зору масштабування, якісне та ефективне управління запасами стає надважливим», – говорить Сергій Боюка, комерційний директор VOVA.

Як зазначає Сергій, через особливості дистрибʼюції в HoReCa, при відсутності будь-якого продукту компанія втрачала не просто продаж одного-двох SKU, а цілі гуртові замовлення. З накопиченням надлишків товарів процес їх реалізації затягувався. В результаті продукція довше зберігалася на складі, що часто призводило до псування та погіршення її зовнішнього вигляду. Це також негативно впливало на продажі.

«Ми раді, що знайшли справжнього довгострокового партнера. Хмарне рішення SaaS від ABM Cloud дозволить нам не тільки автоматизувати процеси прогнозування попиту, поповнення та розподілу, але й покращити наші фінансові показники в у довгостроковій перспективі», – каже комерційний директор VOVA.

«Вже на етапі впровадження ми помітили позитивні зміни в балансах, товарообігу, роботі з неходовими товарами. Також слід зазначити, що витрати на оплату праці з управління запасами зменшуються, що дозволяє зосередити ресурси на розвитку бізнесу», – додає він.

Оптимізація запасів з ABM Inventory відкриває низку нових можливостей для дистриб’ютора:

  • оптимізувати управління товарними запасами та зробити процес прозорим;
  • покращити сервіс для клієнтів, забезпечивши їх наявністю необхідних товарів;
  • контролювати надійність та ефективність постачальників.

Перед командами ABM та VOVA стоять амбітні цілі:

  • зробити управління товарними запасами більш ефективним;
  • забезпечити оборотність на нижчому рівні, ніж відстрочка платежів;
  • мінімізувати втрачені продажі;
  • відстежувати Service Level постачальників.

Проєкт успішно перейшов на третій етап впровадження.

На першому етапі команда ABM провела дослідження бізнес-процесів клієнта та налагодила обмін даними між обліковою системою компанії та системою ABM Inventory. На другому етапі було підключено 90% асортименту та проведено функціональне навчання співробітників VOVA. Кожен менеджер на практиці закріпив роботу з рішенням – налаштування, роботу з показниками, формування та відправку замовлень за допомогою рішення ABM Inventory.

Зараз ведеться робота з налаштування BI-аналітики ABM Inventory відповідно до конкретних потреб клієнта.

Після успішного налаштування бізнес-процесів та адаптації системи під потреби VOVA, клієнта буде переведено у Customer Success Department, де спеціалісти ABM будуть відстежувати показники ефективності, інформувати користувачів про оновлення та допомагати вирішувати питання пов’язані з управлінням товарними запасами.

Ми з нетерпінням чекаємо на повні результати впровадження, адже кожна історія успіху наших клієнтів є цінним внеском у накопичений досвід для майбутніх проектів.

Більш детальну інформацію та результати після впровадження буде надано пізніше, тому слідкуйте за оновленнями.

 

Автоматизируйте управление запасами в вашей сети

ABM Inventory позволит обеспечить высокий уровень наличия товара и не создать излишки на складе pushpin

Близькі по темі

Чем полезен семинар по управлению запасами
Дякуємо за звернення.

Ми цінуємо, що ви зацікавились саме нашими продуктами. Один з наших співробітників зв'яжеться з вами найближчим часом. Гарного дня!