Головна
Блог
Як вести облік товару в маленькому магазині

Як вести облік товару в маленькому магазині

Як вести облік товару в маленькому магазині

Ви відкриваєте власний магазин, владнали всі проблеми, домовилися з постачальниками, очікуєте поставку товару і тут виникає питання – як вести облік товару в маленькому магазині.

Адже бажано грамотно організовувати систему обліку відразу, на самому початку торговельної діяльності та контролювати бізнес-процеси магазину.

Найбільш поширені способи організації обліку товару в магазині

Важливо розуміти яка кількість товару і за якою ціною знаходиться на нашому складі. Оформлення всіх товарних операцій відбувається за допомогою первинних документів, таких як прибуткова і витратна накладні, касовий чек. Найбільш поширеними способами організації обліку товару в магазині є сумовий і аналітичний (потоварний).

Сумовий здається більш легким і ніби як не вимагає автоматизації магазину: закупили товар, призначена ціна, прихід рахуємо за тією ціною, по якій відбувся продаж, записуємо в плюс. Виручку магазину записуємо в мінус. Тобто формула виходить «Прихід – Виручка = Розрахунковий залишок». Далі робимо інвентаризацію: «Розрахунковий залишок – Фактичний залишок = Нестача». Проста арифметика, але за сумами не видно асортименту, незрозумілий точний прибуток, неможливо відстежити ціну, неможливо оцінити підставний товар (не хочеться думати про погане, але все ж :).

Аналітичний спосіб обліку також досить легкий. Дані по закупкам, продажам, залишкам ведуться по всьому асортименту, по кожному місяцю, за вагою, обсягом, виробнику, упаковці. При прийманні товару кількість має зійтися з кількістю, що вказана в накладній постачальника. Рекомендована щомісячна інвентаризація. Обов’язково враховувати терміни придатності – зазвичай постачальник обмінює непроданий товар, термін придатності якого закінчується, на свіжий. Для автоматизованого магазину сканер + штрих-коди – і облікова система самостійно рахує продані товари, товарні залишки.

Найбільш поширені питання про те, як вести облік в магазині продуктів

Наші продавці працюють позмінно, як їх контролювати і вести облік?

Відповідаємо:

Коли зміна закінчується, відбувається перездача, яка фіксується. Ну і звичайно бажано, щоб продавці були матеріально-відповідальними особами згідно договору.

Чи потрібна нам облікова система і автоматизація в цілому, якщо у нас невеликий магазин, обсяг продажу невеликий?

Відповідаємо:

Галузева облікова система в будь-якому випадку полегшить і впорядкує облік в вашому роздрібному магазині. Навіть при використанні в одному магазині, при невеликих обсягах, система ефективна і окупається.

Коли починати вести облік при русі товарів?

Відповідаємо:

Відразу, як тільки товар надходить. Прихід, продаж, списання, залишки.

Будь-який власник магазину планує один магазин розвинути в мережу магазинів, тому думки про те, як вести облік в продуктовому магазині важливо направити спочатку в правильне русло, адже 100 товарів сьогодні – це 2000 товарів завтра. А важливо також аналізувати роботу постачальників, торговельного персоналу, контролювати рух грошових коштів і так далі.

Простий і доступний сервіс управління товарними запасами (як наприклад ABM Inventory), підключення до якого можливо з будь-якої точки світу, допомагає контролювати торгові операції, оперативно в режимі реального часу отримувати необхідну аналітику.

Фрагмент вебінару по організації обліку та управління магазинами

Автоматизуйте управління запасами у вашій мережі

ABM Inventory дасть змогу забезпечити високий рівень наявності товару і не створити надлишки на складі

Близькі по темі

Чем полезен семинар по управлению запасами
Дякуємо за звернення.

Ми цінуємо, що ви зацікавились саме нашими продуктами. Один з наших співробітників зв'яжеться з вами найближчим часом. Гарного дня!