Головна
Блог
Фірмова роздрібна мережа: нюанси обліку та управління

Фірмова роздрібна мережа: нюанси обліку та управління

Фірмова роздрібна мережа: нюанси обліку та управління

Фірмова роздрібна мережа – з чого почати?

Основними завданнями для відкриття фірмової роздрібної мережі є організація власного збутового каналу роздрібних продажів, організація майданчика просування товару власного виробництва серед конкурентних.

Основними цілями роздрібної мережі фірмових магазинів є: забезпечити рентабельність торгових площ/полиць, підвищити обіг товару, продажі фірмового асортименту, оперативність збуту продукції, що вироблена, і підвищити оборотність капіталу виробника.

Як з'явився формат фірмової торгівлі

Як з’явився формат фірмової торгівлі

Виникненню фірмової торгівлі сприяли сформовані класи ремісників, стаціонарні місця торгівлі, унікальність інструментарію і технологій майстрів. Товари стали «фірмовими», торгові точки відкривалися під ім’ям майстра.

Фірмовий роздріб, як роздрібна мережа фірмових магазинів, почав розвиватися в XIX столітті – найбільш яскравий приклад – фабрика швейних машин Singer, яка налічувала понад 400 фірмових магазинів від виробника в роздріб по всьому світу.

У XX столітті фірмова торгівля інтенсивніше розвивається і характеризується появою магазинів при заводах (factory outlets), де продаються складна побутова техніка, fashion вироби, товари повсякденного попиту, скоропорт. Також магазин при заводі знаходяться в прямому підпорядкуванні і на території виробника.

taetea

Проблематика організації фірмової роздрібної торгівлі

Бізнес-модель виробництва має суттєві відмінності від бізнес-моделі роздробу. Основною проблематикою організації фірмової роздробу є підхід «продавати багато і за планом».

У звичайному сценарії виробник діє за певним алгоритмом – після того як партія товару зроблена, її переміщують на склад, починається виробництво наступної номенклатури. Роздрібному магазину для торгівлі відразу необхідний широкий асортимент.

Виробник виробляє опт – тонни, погонні метри, палети товарів. Фірмовий магазин відкриває оптову упаковку і продає даний товар в роздріб. Тобто магазин не може продати все що зроблено прямо з конвеєра.

Прибутковість виробництва забезпечується за рахунок низьких закупівельних цін, високих обертів продажів, розвиненої мережі дилерів, мережі дистриб’юторів, можливості запланувати продажу і закупівлі.

Роздріб же характеризується продажами кредитного товару за оптимальними цінами, прибутковість з м. кв. торгової площі, локація торгової точки, реклама і просування самої торгової точки і безпосередньо в торговій точці.

Проміжні висновки

Несистематизовані бізнес-процеси фірмової роздробної торгівлі призводять до хаосу. Перш ніж відкривати магазин від виробника в роздріб необхідно визначитися для чого потрібен цей канал, визначте основні параметри, чітко плануйте діяльність магазину при заводі.

Ефективність управлінського обліку роздрібної мережі фірмових магазинів для подальшої автоматизації

Метою і завданням управлінського обліку є контроль і управління витратами і результатами діяльності.

Облік господарської діяльності фірмового роздробу можна вести в зошиті, можна в Excel, можна в спеціалізованій галузевій обліковій системі (наприклад, ABM Retail). Найчастіше ведеться бухгалтерський облік або бухгалтерсько-управлінський облік. Але управлінцю не завжди зрозуміла бухгалтерська термінологія, набагато більш зрозумілі терміни рух грошових коштів (оплата постачальнику), прихід / витрата, прибуток.

Управлінський облік роздрібної мережі фірмових магазинів служить для планування, прийняття прозорих управлінських рішень, аналізу попередніх рішень.

Які питання вирішує автоматизація фірмової роздрібної мережі:

  • Оперативне управління продажами, ціноутворенням, лояльністю, запасами товарів.
  • Замовлення постачальникові, засноване на аналітичних даних.
  • Можливість оперативно контролювати продажі, запаси, витрати.
  • Контроль роботи торгового персоналу.
  • Можливість контролювати виконання планів, бюджетів.
  • Відсутність витрат на ІТ-відділ за рахунок хмарних рішень за схемою SaaS.

Результати автоматизації магазина від виробника в роздріб:

  • Автоматизація магазину від виробника в роздріб дозволяє віддалено контролювати продажі, виручку, нараховувати бонуси, ценообразовивать, отримувати аналітику по постачальникам.
  • Неможливі: продаж товару без чека, продаж товару, якого немає в системі, зміна ціни при продажу вручну, не надати знижку / подарунок.
  • Можливість продажу вагових / розливних товарів.
  • Швидкий запуск магазину від виробника в роздріб, мінімальні інвестиції на старті, немає прихованих платежів, швидке навчання торгового персоналу, не потрібні програмісти в штаті.

Якщо у Вас фірмова роздрібна мережа і залишилися питання по автоматизації і управлінню – телефонуйте +380 (44) 207-39-55 або пишіть sales@abmcloud.com

Також Вас можуть зацікавити хмарні SaaS рішення для управління та оптимізації бізнес-процесів:

ABM Replenishment – управління виробничими запасами із застосуванням унікального алгоритму Demand Driven Material Requirements Planning.

ABM WMS – хмарна WMS система управління складом.

ABM Loyalty – омніканальная хмарна платформа лояльності клієнтів.

ABM Cashflow – управління грошовими потоками компанії в єдиній системі.

Автоматизируйте управление запасами в вашей сети

ABM Inventory позволит обеспечить высокий уровень наличия товара и не создать излишки на складе pushpin

Близькі по темі

Чем полезен семинар по управлению запасами
Дякуємо за звернення.

Ми цінуємо, що ви зацікавились саме нашими продуктами. Один з наших співробітників зв'яжеться з вами найближчим часом. Гарного дня!