Головна
Блог
Переоблік, інвентаризація в магазині роздрібної торгівлі

Переоблік, інвентаризація в магазині роздрібної торгівлі

Для звірки наявних товарів і облікових даних регулярно проводиться регламентований процес торгового підприємства – інвентаризація магазину (переоблік).

Переоблік, інвентаризація в магазині

Переоблік бажано проводити в непрацюючому магазині, наприклад, вночі, але можна проводити інвентаризацію і без закриття магазину. Необхідно вибрати час з мінімальним завантаженням магазину на підставі чекового аналізу продажів, підготувати облікову систему – закрити період, відновити базу, усунути некоректні дані руху товарів. Коли перераховується товар на полиці, доступ до полиці блокується.

Якщо під час інвентаризації також проходить приймання товару, бажано не змішувати переоблікові й прийняті товари.

Як тільки інвентаризація буде проведена, суму недостач потрібно скорегувати на суму продажів поточної зміни.

Для швидкого і точного перерахунку товарів використовується система штрихкодування з урахуванням розмірів для fashion магазинів і термінали збору даних з урахуванням штрих-кодів упаковок та вагових товарів для магазинів продуктів.

Тобто співробітник магазина з ТЗД ходить по магазину і сканує товар, в результаті чого створюється документ з актуальними залишками і порівнюється з даними облікової системи.

Такий підхід суттєво знижує ймовірність помилок і забезпечує точність перерахунку.

Але є також і інші способи.
Наприклад, можна перераховувати товари і клеїти папірці з кількістю, сканувати штрих-код і вводити кількість товару в документ. Ваговий товар можна розфасувати в рамках інвентаризації або зважити на терезах і записати в бланк з внутрішнім кодом товару. При перерахунку в прикасовій зоні касир може провести через касу всі товари, сформувавши документ «інвентаризація» в обліковій системі.

На суму інвентаризації може сильно вплинути пересортиця товарів. Через помилки продавців або ваг самообслуговування дорога товарна позиція може бути з великим мінусом, а аналогічна дешева – з плюсом. Всі недостачі і надлишки, за якими є сумніви, необхідно звіряти з результатами минулих інвентаризацій.

Якщо сумніви залишаються – розбиратися з фактами розкрадання.інвентаризація в магазині - ABM Retail

Система управління ABM Retail дозволяє оперативно за допомогою функціоналу онлайн ТЗД провести оприбуткування, списання, переоблік, інвентаризацію товарів, переміщення у виробництво і пересортицю

[button type=”link” size=”lg” label=”Докладніше про систему ABM Retail” link=”/uk/abm-retail-ua/”]

Автоматизируйте управление запасами в вашей сети

ABM Inventory позволит обеспечить высокий уровень наличия товара и не создать излишки на складе pushpin

Близькі по темі

Чем полезен семинар по управлению запасами
Дякуємо за звернення.

Ми цінуємо, що ви зацікавились саме нашими продуктами. Один з наших співробітників зв'яжеться з вами найближчим часом. Гарного дня!